Szukaj na tym blogu

Etap IV - Wykończenie ścian (ocieplenie, stelaże, płyty gk)

 ETAPY IV i V PROWADZONE SĄ JEDNOCZEŚNIE

Roboty ruszyły pełną parą. Zaopatrzyliśmy się w 3000szt. grzybków do stelaży i 6000szt. wkrętów. Zapowiada się zabawa na kilka długich wieczorów... ;-) Jednocześnie prowadzimy roboty przy kanalizacji obu łazienek.




Parter już prawie cały w "ogrzybkowany" i przyjechało już kilka rolek wełny. Pomału możemy zaczynać ocieplanie parteru ;-)



Rozpoczynamy ocieplanie.



Miejsce nad głównym wejściem do domu. Planujemy tu zrobić zaciszny kącik we wnęce, swoistą kanapę do czytania książek, odprężenia się itp ;-)


Kolejna aktualizacja. Postępy widoczne gołym okiem :)







01.04.2015 - Prace nadal trwają niestety z małymi przerwami. Nie zawsze da się poświęcić cały czas tylko na budowę... Po świętach na pewno będzie aktualizacja. Wesołych świąt!

Budowa idzie pełną parą. Kończymy ocieplenie parteru oraz instalację elektryczną. Pogoda się zrobiła super i aż szkoda było nie porobić czegoś wokół domu.




Dalej ocieplamy... Na parterze już końcówka. W międzyczasie malowanie...






 
Majówka za pasem. Skończyliśmy ocieplanie parteru i zostało do położenia trochę profili. W międzyczasie zaczęliśmy przygodę z płytami g-k.








Belki pomalowane dwa razy nabrały charakteru. Stelaż już prawie gotowy pod płyty :)






Łazienka :)











Ściany wciąż powstają... Mamy już cały salon i kuchnię! :)






Aktualizacja:
Sypialnia


 Obudowany komin. Z prawej strony powstaną półki we wnękach.



Widok z sypialni



Działówka kabiny prysznicowej.


Aktualizacja:

Wnęka w której znajdzie się kompakt



Miejsce na piec gazowy oraz pralkę


 Obudowa komina w wnękami



Sufit w sypialni






Wejście na piętro...




Salon


Łazienka przygotowana już pod płytki





Szczyt nad schodami




Od strony małego pokoju na górze 


Od strony łazienki na górze


Zdjęcia z elementami wykończeniowymi w dziale "VII - Wykończeniówka"



25 komentarzy:

  1. Witam serdecznie.
    Mam pytanie odnośnie sufitu. Jak zamierzacie go wykończyć? I jak będzie wyglądać konstrukcja podłogi na piętrze już docelowo? Szykuje się do podobnej budowy i jeszcze nie wiem jak to zrobić ;)
    Marko.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam. Więc tak... Belki konstrukcji stropu będą wymalowane i widoczne. Miedzy belkami planujemy podwieszone wymalowane na biało płyty g-k. Tak na 5-6cm...
    Jeżeli chodzi o konstrukcję podłogi to znajdzie się tam folia polietylenowa, styropian 8-10 cm a w nim bezpośrednio kable grzewcze lub jeszcze nad styropian dodatkowa folia, granulat termoizolacyjny ok 3cm i w nim kable grzewcze. Na to wszystko płyty OSB dwie warstwy na przemian układane na których znajdzie się podłoga właściwa - panel/płytka.
    A jak wyjdzie końcowo to będę na bieżąco dokumentował.
    - Dziękuję za poprawienie mnie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. No już jak ściany są to inaczej wygląda :0

    OdpowiedzUsuń
  4. można z Panem nawiązać kontakt na fb?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście. Zapraszam do kontaktu na maila george1@o2.pl

      Usuń
  5. A jak ocieplacie budynek? Słyszałam o różnych materiałach i każdy zachwala co innego. Mam problem jaki wybrać styropian dach/podłoga. Znalazłam ofertę takiego sklepu https://docieplajdom.pl/pol_m_Styropian_Styropian-dach-podloga-2194.html ale nie bardzo wiem co miałabym z tego wybrać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas ocieplenie to jak widać na zdjęciach wełna URSA. po 25 cm w ścianach. Podłoga to 20 cm styropianu 2x 5cm +2 cm, na to 3cm wraz z folią rastrową pod ogrzewanie podłogowe. I na to jastrych samopoziomujący nie pamiętam jakie grubości.. chyba z 6cm... Na górze będzie 10 cm styropianu podłogowego i na to dwie warstwy płyty OSB.

      Usuń
  6. Jeżeli chodzi o sklep https://www.docieplajdom.pl/ to zdecydowanie polecam. Korzystaliśmy przy naszym ociepleniu, solidnie i w przystępnych cenach :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Wygląda to juz bardzo okazale. Nie mogę się doczekać kiedy u mnie tak to będzie wyglądać. Na jaki system ogrzewania się zdecydowaliście?

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo ciekawe i przydatne informacje. Ocieplenie to niezwykle ważny etap, który ma ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu.

    OdpowiedzUsuń
  9. Super porady i pomocne wskazówki

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo przydatny wpis. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  11. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

    OdpowiedzUsuń
  12. Na pewno sama budowa jest bardzo ważna i ja również jestem zdania, że ogólnie to trzeba zacząć od posiadania właściwego projektu. Jeśli ktoś chce mieć ładny projekt domu to na pewno w biurze projektowym https://zarzycki-konstrukcje.pl/ bez problemów je wykonają.

    OdpowiedzUsuń
  13. Ten wpis jest bardzo interesujący

    OdpowiedzUsuń
  14. Świetny i bardzo wartościowy wpis. Podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
  15. Niesamowicie to wszystko wygląda. Ogrom pracy został tu włożony.

    OdpowiedzUsuń
  16. Wykańczanie ścian za pomocą kartongipsu jest nie tylko opłacalne ale też bardzo fajnie wygląda ściana w efekcie finalnym.

    OdpowiedzUsuń
  17. Przy wykańczaniu domu warto także pomyśleć poważnie o różnych praktycznych rozwiązaniach. O wielu takich możliwościach poczytacie sobie online.

    OdpowiedzUsuń
  18. Gdy mury już stoją to nie ma co się dziwić, że chce się do takiego domu człowiek jak najszybciej wprowadzić. I prace remontowe trwają wtedy nawet 24 godziny na dobę, jedna ekipa pracę kończy a zaczyna następna. Mnóstwo decyzji co do wykończenia i wyposażenia trzeba podjąć ale od czego mamy internet, można znaleźć tam pomoc. Na takich stronach jak https://dom21wieku.pl/ można sprawdzić jak układać panele czy jaki sposób ogrzewania najlepiej wybrać.

    OdpowiedzUsuń
  19. Udrażnianie rur i usuwanie zatorów w systemach kanalizacyjnych to częsty problem, z którym mierzą się hydraulicy. Takie prace wymagają odpowiednich narzędzi i doświadczenia, aby nie uszkodzić instalacji. Informacje o usługach tego typu można znaleźć na stronie https://hydraulik.wroclaw.pl/. Regularne czyszczenie instalacji kanalizacyjnej pozwala zapobiec zatykaniu się rur i poprawia ich wydajność. Kluczowe jest także monitorowanie stanu technicznego rur, szczególnie w starszych budynkach.

    OdpowiedzUsuń
  20. Izolacje przeciwskropleniowe to rozwiązanie stosowane w budynkach narażonych na wilgoć i kondensację pary wodnej. Dzięki specjalistycznej powłoce izolacyjnej zmniejsza się ryzyko powstawania pleśni, korozji oraz degradacji materiałów konstrukcyjnych. Technologia ta doskonale sprawdza się w magazynach, halach produkcyjnych, chłodniach oraz budynkach mieszkalnych. Sprawdź ofertę izolacji przeciwskropleniowych i skutecznie zabezpiecz swoją przestrzeń przed wilgocią.

    OdpowiedzUsuń