Szukaj na tym blogu

Etap V - Instalacje (prąd, woda, gaz, kanaliza, ogrzewanie)


 ETAPY IV i V PROWADZONE SĄ JEDNOCZEŚNIE

Roboty ruszyły pełną parą. Zabraliśmy się za montaż kanalizacji dwóch łazienek. Jednocześnie montujemy grzybki stelażowe na ścianach.



Aktualizacja:

Łazienka na piętrze



Pierwsze instalacje elektryczne ;)



01.04.2015 - Prace nadal trwają niestety z małymi przerwami. Nie zawsze da się poświęcić cały czas tylko na budowę... Po świętach na pewno będzie aktualizacja. Wesołych świąt!

Kabli wciąż przybywa...



Pierwsze oświetlenie ;-P


Aktualizacja





Aktualizacja:
Zaczynamy montować całą skrzynkę elektryczną... Piec  gazowy, zasobnik, przewody grzewcze i rozdzielacze zamówione. Niebawem będziemy przymierzać się do instalacji ogrzewania :)
W międzyczasie zaopatrzyliśmy się w kominek obrotowy :D Będzie wyglądał pięknie!!







Kolejne udane zakupy ;-)

Piec gazowy z zamkniętą komorą spalania 24 kW


Zbiornik 200l


 Styropian 3cm z naklejoną folią rastrową do układania podłogówki.


Elektryka skończona, przyszedł czas na ogrzewanie...




Duża aktualizacja. Trochę się działo i nie było czasu nawet coś wrzucić...


























Prace przy podłodze rozpoczęte. Na ten etap mamy trochę ponad 2 tygodnie, ponieważ tak umówiona jest ekipa od wylewki samopoziomującej.





Praca trwa pełną parą. Jeszcze łazienka i można układać alupex'y .


12 cm styropianu, folia od spodu i folia rastrowa pod alupexy.



Dopowietrzenie kominka


Około 520mb rury alupex pod instalacje ogrzewania podłogowego w całym domu.


Dylatacje









Pierwsze metry ogrzewania...














Udało się szybko wylać wylewkę anhydrytową. Piękna sprawa. 2h roboty i podłoga idealna.
Ekipa przyjechała z samojezdnym silosem. ;-D



















92 komentarze:

  1. witam serdecznie ,
    czy możecie mi Państwo odpowiedzieć na pytanie jak dużo przewodu elektrycznego potrzebne było do okablowania całego domu ?
    z góry dziękuję za odpowiedż.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam. Z tego co pamiętam to około 320m 3x2,5 oraz trochę ponad 400m 3x1,5. I to tylko na parter. Na górę wystawiony jest kabel pod podłączenie skrzynki. Myślę że jeszcze po 200m pójdzie... :)

      Usuń
  2. Czy ta wylewka jest specjalnie przystosowana do ogrzewania podłogowego? Wydaje mi się, że normalnie się stosuje inną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak. Jest to jastrych samopoziomujacy najwyższej jakości z dodatkiem wielu ulepszaczy przystosowanych dokładnie pod ogrzewania podłogowe. Taką wylewkę stosuje się głównie w halach gdzie takowe instalacje się znajdują. Robiła nam to firma gdzie na co dzień nie zajmują się domkami jednorodzinnymi ;-)

      Usuń
  3. Wylewki samopoziomujące WOLPLAN stwarzają najlepsze warunki do okładzinowania podłogami klejonymi i pływającymi. Podkłady podłogowe WOLPLAN pod posadzki kamienne, czy też drewniane dają pewność, że zainwestowane wysokie środki w okładzinę zostały ulokowane na solidnym fundamencie.

    Wylewka WOLPLAN jest jednym z najlepszych podkładów pod żywiczne posadzki epoksydowe i podłogi kamienne, drewniane i z płytek ceramicznych.

    WOLPLAN to idealne wylewki na ogrzewanie podłogowe ze względu na przewodność cieplną oraz parametry wytrzymałościowe, pozwalające na redukcję grubości, a co za tym idzie posadzki anhydrytowe WOLPLAN pozwala przyśpieszyć czas uzyskania zadanej temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu.
    Wylewka samopoziomująca i samorozlewna WOLPLAN tworzy jednolitą, zwartą strukturę, szczelnie otulającą każdy zatopiony w niej element grzewczy, dlatego to najlepszy materiał jako jastrych na ogrzewanie podłogowe. Właściwie wykonana wylewka na ogrzewanie podłogowe jest inwestycją z gwarancją, że cena za ciepło już zawsze będzie minimalna.

    Taka broszurka firmy :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Śledzę Wasz blog z dużym zainteresowaniem, ponieważ ja też zbudowałem domek z Sendomem. Użytkuję go już ponad rok.
    Na zdjęciach zauważyłem, że kable elektryczne DYT układał Pan bez osłon peszlowych bezpośrednio w drewnie. Nie ukrywam, że trochę mnie to zaniepokoiło. Chyba, że peszli nie widać na zdjęciach?

    OdpowiedzUsuń
  5. Peszel to tylko osłona przed zacięciem przewodu. Podwójna izolacja żył wystarcza i nie trzeba nic więcej, jeśli przy układaniu przewodów się jej nie uszkodzi.

    OdpowiedzUsuń
  6. Faktem jest, że nie istnieją na to żadne normy, które kazały by używać peszla obowiązkowo :) Ja użyłem może nieco "na wyrost":)
    Lubię do Was zaglądać bo podobnie jak ja wzięliście na swoje plecy całą wykończeniówkę. Podziwiam Was też za to, że mimo tak dużego wysiłku macie jeszcze energię aby to wszystko dokumentować. Powodzenia w dalszych posunięciach!

    OdpowiedzUsuń
  7. Dziękujemy za miłe słowa. Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  8. Ogromna ilość zdjęć pokazująca Wasze prace budowlane :) Dla wielu osób zajmujących się pracami budowlanymi na własną rękę może być to fajna forma podglądnięcia jak zabrać się do danego tematu :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Etap przyłączy jest bardzo ważny, gdyż do tego momentu musi być już wszystko odpowiednio przygotowane ;) Ale jest to taki pewien kamień milowy, który z pewnością cieszy ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Niezwykle dokładna relacja, super! Ja jestem właśnie na etapie wyboru ogrzewania i chyba zainstaluję ogrzewanie gazem, wydaje mi się to najbardziej sensowny wybór. Jestem ciekawy, jak w Waszym domu się sprawdza?

    OdpowiedzUsuń
  11. jak widać można i dwa etapy jednocześnie prowadzić podczas budowy domu i kładzenia instalacji. Jednak należy zważyć na to, że w przypadku instalacji kanalizacyjnej to musi ona być położona idealnie. Oczywiście dzięki https://www.stankan.pl/wuko możemy dbać o nią we właściwy sposób i dobrze zabezpieczyć rury kanalizacyjne.

    OdpowiedzUsuń
  12. Pewnie koszta instalacji ogrzewania podłogowego oraz ogrzania tego są dosyć spore. U siebie montowałem panele solarne, żeby zredukować koszty. Przy instalacji części kupowałem na https://dlaelektrykow.pl/100-bezpieczniki-automatyczne i udało się szybko ukończyć cały montaż i teraz rachunki są bardzo niskie

    OdpowiedzUsuń
  13. Mnie najbardziej zastanawia wybrany przez Państwa sposób ogrzewania. Ja się zdecydowałem niedawno na ogrzewanie gazowe i razem z doprowadzeniem gazu do domu musiałem pomyśleć nie tylko o rurach. Ekipa instalowała u mnie kompensatory tkaninowe, które podobno są odporne na temperaturę i ciśnienie. Jeśli ma to zapewnić większe bezpieczeństwo to postanowiłem nie oszczędzać. Teraz jestem bardzo zadowolony.

    OdpowiedzUsuń
  14. Jak po czasie sprawują się instalacje?

    OdpowiedzUsuń
  15. Już coraz więcej widać:) Ważne że roboty idą do przodu

    OdpowiedzUsuń
  16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  17. Jeśli chcesz poprowadzić kable, to polecam trasy kablowe niedaxa. Są niezawodne!

    OdpowiedzUsuń
  18. Montując instalację gazową, proponowałbym również zdecydować się na montaż czujnika gazu dostępnego w ofercie sklepu internetowego https://interblue.pl/czujniki-czadu-dymu-i-gazu,c,12/ który mógłby ostrzec nas przed niebezpieczeństwem związanym z ulatnianiem się gazu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. MAsz Alanie rację, taki czujnik to podstawa naszego bezpieczeństwa. Gaz jest niezwykle niebezpieczny i warto o naszą rodzinę zadbać. Pierwszy rachunek za gaz może być wielkim szokiem ze względu na bardzo wysokie ceny jakie obowiązują od 2019 roku.

      Usuń
  19. Najważniejsze, że prace posuwają się do przodu.

    OdpowiedzUsuń
  20. Jak ktoś widzi już wykończony dom czy mieszkanie, to nawet nie ma pojęcia ile pochowanych jest tych wszystkich kabli, rurek, instalacji https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje w ogóle. A potem to już tylko wygoda, można ze wszystkiego korzystać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W odkrytych instalacjach elektrycznych np. na placu budowy, powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu wszelkich przewodów oraz kabli. Na większych przestrzeniach używa się np. specjalnych najazdów kablowych https://powerrubber.com/najazdy-kablowe-warszawa/, które chronią przewody naziemne przed przerwaniem. Uszkodzone przewody nie tylko są bezpośrednią przyczyną awarii sprzętu, ale także groźnych wypadków osób znajdujących się w otoczeniu wadliwego okablowania.

      Usuń
  21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  22. No i teraz już wszystko wiadomo. Dobrze napisany poradnik!

    OdpowiedzUsuń
  23. Skoro już mowa o takich instalacjach to pamiętajcie o jeszcze jednej, ważnej rzeczy, jaką są czujniki czadu i dymu. Dla mnie to podstawa w każdym domu i warto coś takiego mieć, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Przekonałam się, że bardzo polecane są czujniki ze strony https://www.interblue.pl/ i właśnie takich używam.

    OdpowiedzUsuń
  24. Na początku wiosny byłem zmuszony wymienić instalację elektryczną w kuchni. Na początku roku w kuchni notorycznie wywalało korki. Przy okazji remontu podłogi w kuchni (kafelki) majster odkrył, że instalacja w kuchni gdzieś robi zwarcie i trzeba wymienić instalację. Remont się przedłużył o prawie miesiąc, ale ostatecznie udało mi się znaleźć na https://taktofinanse.pl/ ofertę pożyczki, dzięki której udało się wszystko skończyć

    OdpowiedzUsuń
  25. Skoro jesteśmy przy temacie instalacji to już na tym etapie warto przemyśleć kwestie późniejszych kosztów za eksploatacje. Jeśli chcecie mieć tani prąd to rozważcie ofertę https://poprostuenergia.pl/ , tutaj można znaleźć naprawdę taryfy w bardzo dobrych cenach

    OdpowiedzUsuń
  26. Wydaje mi się, że jesli chodzi o budowę domu i podłączanie instalacji ogrzewania oraz sanitarnych warto jest zaufać specjalistom. U mnie takie instalacje robiła firma Uponor i na prawdę jestem zadowolony z tego jak wykonali usługe. Szczerze mogę wam ich polecić

    OdpowiedzUsuń
  27. My zdecydowaliśmy się na promienniki podczerwieni, jeśli chodzi o system grzewczy. Za kilka miesięcy koniec prac. Po przeprowadzce damy znać, jak to się spisuje i czy jesteśmy zadowoleni.

    OdpowiedzUsuń
  28. Co by nie było budowa własnego domu to bardzo poważne wyzwanie i należy wszystko robić jak najlepiej potrafimy. Mi bardzo również na budowie przydały się zestawy hydroforowe https://www.dostudni.pl/zestawy-hydroforowe,c11.html jeżeli następował proces szybkiego wypompowania wody z miejsca gdzie nie powinno jej być.

    OdpowiedzUsuń
  29. Widać postępy :) Jeśli chodzi o instalacje grzewcze i sanitarne w moim domu, to przy generalnym remoncie zdecydowaliśmy się na usługi firmy Uponor Home i był to strzał w dziesiątkę. Profesjonalne podejście do tematu, nie mam żadnych zastrzeżeń i szczerze polecam wszystkim, którzy tego typu instalacje mają dopiero przed soba.

    OdpowiedzUsuń
  30. Ale super się wszystko prezentuje! Jednak ja dodatkowo proponowałabym Ci zainwestować w rozwiązania oferowane przez https://www.se.com/pl/pl/product-category/2900-przemienniki-cz%C4%99stotliwo%C5%9Bci-i-uk%C5%82ady-%C5%82agodnego-rozruchu dzięki którym będziesz w stanie zarządzać budynkiem przy pomocy jednego, zintegrowanego systemu.

    OdpowiedzUsuń
  31. Według mnie profesjonalna firma, przy tego typu instalacjach, to podstawa. Warto poczytać opinie, popytać wśród znajomych. Ja właśnie w taki sposób trafiłam na ofertę Uponor - to profesjonaliści w swoim fachu.

    OdpowiedzUsuń
  32. Coraz powszechniej stosuje się ogrzewanie pompowe, w tym rozdzielaczowe i podłogowe. Jeśli zastanawiacie się nad idealnym rozwiązaniem do swojego domu, to sprawdźcie oferte Uponor - myślę, że zainteresuje was równie mocno, jak mnie.

    OdpowiedzUsuń
  33. Ciekawie opisane. Czekam na jeszcze więcej.

    OdpowiedzUsuń
  34. Bardzo inspirujący artykuł. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  35. Tego typu instalacje są ważne i przede wszystkim należy je wykonać bardzo starannie. Ja zdecydowałem się u mnie w firmie przede wszystkim na zmianę dostawcy gazu. Wybrałem ofertę od https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/ i teraz już wiem, że to był zdecydowanie najlepszy wybór.

    OdpowiedzUsuń
  36. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  37. Bardzo ciekawie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  38. My chyba największe dylematy mamy, jeśli chodzi o ogrzewanie, ponieważ interesują nas nowoczesne systemy grzewcze. Wiele o nich czytaliśmy i świetne będą takie, które również łączą się z różnymi sterownikami, bo jest to wygodne pod względem użytkowania. Sprawdźcie sobie, co w ofercie mają https://tatarek.com.pl/automatyka/sterowniki-do-kominkow-tradycyjnych-i-palenisk-z-systemem-akumulacji-ciepla

    OdpowiedzUsuń
  39. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  40. Faktycznie decydując się na ogrzewanie gazowe na pewno będzie to bardzo dobry wybór. Jednak od razu warto jest się zdecydować na skorzystanie z oferty https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/ dzięki której możemy mieć tańszy gaz w domu.

    OdpowiedzUsuń
  41. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  42. A montujecie też później różne alarmy i czujniki? Mnie wydaje się, że to jak najbardziej prawidłowy krok, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo we własnym domu. Czujniki nie kosztują wiele i są inwestycją na lata, więc sprawdźcie je sobie na stronie https://ivel.pl/p6314,czujnik-gazu-ziemnego-propan-butan-mtg-3000h.html

    OdpowiedzUsuń
  43. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  44. Faktycznie są to prace bardzo ważne i ja jestem przekonana, że jak najbardziej warto, aby zajął się nimi fachowiec. U mnie za każdym razem takie rzeczy robi hydraulik https://rost.wroclaw.pl/ gdyż to właśnie dzięki niemu całość instalacji działa sprawnie.

    OdpowiedzUsuń
  45. Bardzo ciekawy artykuł. Jestem pod wielkim wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  46. Te etapy są faktycznie bardzo ważne i muszę przyznać, że jak najbardziej warto jest je wykonać jak najlepiej. Jestem zdania, że bardzo dobrym wyborem jest wezwanie hydraulika z https://hydraulik-poznan.pl/ który doskonale zna się na tych pracach.

    OdpowiedzUsuń
  47. My jeszcze jesteśmy na etapie podjęcia decyzji czy inwestować w fotowoltaikę czy nie. Czytam dużo na ten temat, np. https://dom-remont.pl/jak-dziala-fotowoltaika-i-kiedy-oplaca-sie-ja-montowac/ dzięki czemu więcej sie dowiaduję i jestem skłonna postawić na to rozwiązanie. A jakie jest wasze zdanie?

    OdpowiedzUsuń
  48. Świetnie napisany artykuł. Jak dla mnie bomba.

    OdpowiedzUsuń
  49. Ogólnie przy budowie domu faktycznie bardzo ważną kwestią jest właściwe wykonanie instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Dlatego ja od razu mogę każdemu polecić usługi hydraulika https://hydraulik.wroclaw.pl/instalacje-i-uslugi/ z którego i ja również korzystałem.

    OdpowiedzUsuń
  50. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  51. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  52. Skoro jesteśmy przy temacie ogrzewania i wyboru pieca, to czy bylibyście w stanie polecić sprawdzony sterownik do pieca ? Niestety nie jestem ekspertką w tym temacie i byłabym wdzięczna za wszelkie porady

    OdpowiedzUsuń
  53. To prawda takie kwestie są niezwykle ważne i moim zdaniem również należy pamiętać o tym, aby mieć sprawdzonego hydraulika. Właśnie dlatego ja przede wszystkim stawiam na hydraulika z https://hydraulik-warszawa.pl/ który się zna doskonale na tych pracach.

    OdpowiedzUsuń
  54. Moim zdaniem podczas budowy domu na prawdę warto zastanowić się nad opłacalnym rozwiązaniem jakim jest fotowoltaika i magazynowanie energii.

    OdpowiedzUsuń
  55. Co do ogrzewania to my z mężem zdecydowaliśmy się na ofertę https://www.samurio.pl/ ponieważ firma zaoferowała najlepsze, ekologiczne rozwiązania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru.

    OdpowiedzUsuń
  56. Dawno nie było takiego artykułu. Bardzo fajny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  57. Świetna relacja! Super, że wszystko tak dokładnie relacjonujesz.

    OdpowiedzUsuń
  58. a myśleliście już o monitoringu, albo systemie Smart Home? Na tym etapie można go jeszcze puścić po kablach, ale może też być IP. Warto się tym zainteresować tak uważam. Tutaj można zajrzeć https://www.eltrox.pl/ fajna oferta. jest też usługi complex która oprócz montażu zwiera też opiekię posprzedażową.

    OdpowiedzUsuń
  59. Tak się składa, że ja również bardzo chętnie korzystam przy takich pracach z usług fachowców i wiem, że wezwanie dobrego hydraulika będzie najlepszą opcją. Jak dla mnie to właśnie hydraulik https://hydraulik-poznan.pl/ jest za każdym razem godny polecenia.

    OdpowiedzUsuń
  60. Można przecież pod uwagę wziąć fotowoltaikę od https://solarcon.pl/fotowoltaika/poznan/ Dzięki temu na pewno uda wam się wybudować energooszczędny dom.

    OdpowiedzUsuń
  61. Warto przyłożyć mnóstwo uwagi do prawidłowego wykonania instalacji sanitarnych. W późniejszym etapie ich nie widać, ale w przyszłości mogą sprawiać mnóstwo problemów na wypadek nieprawidłowości.

    OdpowiedzUsuń
  62. Jeżeli dobrze poprowadziłem instalację i się do tego przyłożyłeś to najgorszy etap masz za sobą.

    OdpowiedzUsuń
  63. Podoba mi się jak rzeczowo i szczegółowo wszystko prezentujesz.

    OdpowiedzUsuń
  64. Dla mnie także bardzo ważną sprawą było to aby przede wszystkim wiedzieć komu zlecić wykonanie przeglądów kominiarskich. W końcu zdecydowałem się na współpracę z https://kominiarz.warszawa.pl/ i już dziś wiem, że to była najlepsza możliwa decyzja.

    OdpowiedzUsuń
  65. Dokładnie tak, dzięki fototoltaice możliwe jest posiadanie prądu za darmo. I to jeszcze w sposób ekologicznych, gdyż prąd produkuje się z energii słonecznej, jest to metoda nieemisyjna. Zachęcam do zapoznania się z ofertą, a także realizacjami firmy https://fiberlink.pl/fotowoltaika/ , która zajmuje się branżą fotowoltaiczną

    OdpowiedzUsuń
  66. Dobrze że zdecydowaliście się na ogrzewanie podłogowe, jest to świetna sprawa.

    OdpowiedzUsuń
  67. Jeśli chodzi o instalacje elektryczne to najlepszą decyzją jest zakup wysokiej jakości gniazd i łączników.

    OdpowiedzUsuń
  68. Podczas budowy bardzo przydaje się wykonanie badania termowizyjnego.

    OdpowiedzUsuń
  69. Strona internetowa techsterowniki specjalizuje się w sprzedaży sterowników, układów elektronicznych oraz akcesoriów dla przemysłu grzewczego. Firma oferuje szeroki wybór produktów regulujacych temperaturę w pomieszczeniu, które są dostępne w konkurencyjnych cenach. W sklepie można znaleźć sterowniki do różnych zastosowań, w tym do automatyki przemysłowej, systemów bezpieczeństwa, robotyki oraz do oświetlenia LED. TechSterowniki.pl wyróżnia się profesjonalną obsługą klienta oraz szybką realizacją zamówień. Strona internetowa zawiera przejrzysty katalog produktów oraz pełne informacje techniczne, co ułatwia klientom wybór odpowiedniego sprzętu do swoich potrzeb.

    OdpowiedzUsuń
  70. Jak już jesteśmy przy rozmowie dotyczącej również instalacji elektrycznej - to nie wiecie czy wiecie, ale wniosek o tańszy prąd możecie składać tutaj tani-prad-dla-firm.pl . Warto z tym tematem się bliżej zapoznać, bo jest to opłacalna opcja.

    OdpowiedzUsuń
  71. Kiedy pojawiają się problemy z instalacją hydrauliczną, ważne jest, aby skorzystać z pomocy specjalistów. Zadania te są złożone i wymagają odpowiednich umiejętności oraz wiedzy. http://hydraulik-lodz.pl/ to strona, na której znajdziesz profesjonalne usługi hydrauliczne. Firma oferuje zarówno standardowe usługi, takie jak naprawa przecieków czy instalacja sanitariatów, jak i bardziej skomplikowane prace, takie jak projektowanie i instalacja systemów grzewczych. Zaufaj doświadczeniu i wiedzy specjalistów, aby mieć pewność, że twoje problemy hydrauliczne zostaną szybko i skutecznie rozwiązane.

    OdpowiedzUsuń
  72. Wybór odpowiedniego kominiarza jest kluczowy dla utrzymania komina w doskonałym stanie. https://kominiarz.warszawa.pl/ oferuje szeroką gamę usług kominiarskich, od czyszczenia i konserwacji, po naprawę i instalację. Wybierając profesjonalne usługi kominiarskie, możemy mieć pewność, że nasz komin jest bezpieczny i efektywny.

    OdpowiedzUsuń
  73. Innym ciekawym rozwiązaniem są gruntowe pompy ciepła: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy-ciepla/pompy-ciepla-gruntowe-301 . Coraz więcej osób decyduje się właśnie na ogrzewanie podłogowe do domu. Sądzę, że warto zainteresować się tym tematem.

    OdpowiedzUsuń
  74. Każda instalacja musi być przede wszystkim poprawnie wykonana. Nad jakością prac może czuwać fachowiec czyli rzeczoznawca budowlany. Taką osobą jest dr inż. Przemysław Stawiarski.

    OdpowiedzUsuń
  75. Zmagając się z ciągłymi problemami z instalacją wodną w moim domu, postanowiłem poszukać profesjonalisty. Wybór https://hydraulik.wroclaw.pl/ okazał się strzałem w dziesiątkę. Ich zespół nie tylko szybko zareagował na moje zgłoszenie, ale również zapewnił trwałe rozwiązanie moich problemów. Jakość wykonania oraz profesjonalne doradztwo zasługują na najwyższą ocenę.

    OdpowiedzUsuń
  76. Świetne wskazówki dotyczące instalacji wody, gazu i kanalizacji! Dodatkowo, jeśli myślisz o dłuższej perspektywie i chcesz zwiększyć efektywność energetyczną swojego domu, warto rozważyć również instalację systemu fotowoltaicznego. To nie tylko ekologiczne, ale także opłacalne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć rachunki za prąd i wprowadzić bardziej zrównoważony sposób życia!

    OdpowiedzUsuń
  77. Pomyśl także poważnie o instalacjach inteligentnych. Wiele produktów przydatnych do tworzenia takich instalacji znajdziesz pod tym adresem: https://keemplesklep.pl/ . Jestem pewna, że będziesz zadowolony z efektów.

    OdpowiedzUsuń
  78. W tym wpisie znajduje się wiele ważnych i ciekawych informacji.

    OdpowiedzUsuń
  79. Fotowoltaika Bydgoszcz to nowoczesne rozwiązanie dla osób i firm pragnących korzystać z odnawialnych źródeł energii. Systemy fotowoltaiczne umożliwiają przekształcenie energii słonecznej w elektryczną, co pozwala na znaczące obniżenie rachunków za prąd i zmniejszenie emisji CO2. W Bydgoszczy dostępne są kompleksowe usługi obejmujące doradztwo, projektowanie, montaż oraz serwis instalacji fotowoltaicznych. Dzięki profesjonalnej obsłudze i wysokiej jakości komponentom, fotowoltaika staje się opłacalną inwestycją, zapewniającą długoterminowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i użytkowników.

    OdpowiedzUsuń
  80. Wybierając hydraulika, wielu zwraca uwagę na zakres oferowanych usług. Strona https://darek-hydraulik.pl/ zawiera informacje o różnych usługach hydraulicznych dostępnych w ofercie, takich jak instalacje, naprawy i konserwacje. Informacje te mogą być przydatne dla osób poszukujących konkretnych rozwiązań hydraulicznych w swoich domach lub miejscach pracy.

    OdpowiedzUsuń
  81. Bardzo podobają mi się domy z poddaszem i jeśli będą taki budować dla siebie to właśnie z piętrem. Koszty mogą być niższe wtedy, na mniejszej działce można dom postawić. W dachu montuje się okna dachowe i te pomieszczenia na poddaszu mogą dzięki temu być jasne i widne. A dobra izolacja dachu sprawi, że latem nie będzie tam bardzo gorąco.

    OdpowiedzUsuń
  82. Montaż kotłów gazowych Junkers – Profesjonalny montaż kotłów gazowych Junkers to gwarancja wydajnego i energooszczędnego systemu grzewczego. Oferujemy fachową instalację nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, zapewniając komfort cieplny i oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Skorzystaj z naszego doświadczenia i postaw na sprawdzone rozwiązania od renomowanego producenta.





    OdpowiedzUsuń